Ostatnie działania KIS

Jeszcze tylko miesiącu czerwcu dzieci uczestników projektu mogą jeszcze skorzystać z darmowych korepetycji i poprawić wyniki w nauce. Cieszą się one nadal dużym zainteresowaniem co jest dla nas sygnałem, że bezpłatna pomoc edukacyjna jest potrzebna w naszym mieście. Dowodem na to jest fakt, że z tego wsparcia skorzystało około 38 dzieci.

Zakończyliśmy również spotkania z pracodawcami w ramach mitingów pracy, które zostały zorganizowane przez Realizatora projektu -Powiatowy Urząd Pracy. Podczas tych rozmów nasi uczestnicy mieli okazję wykorzystać swoje umiejętności dotyczące autoprezentacji oraz nawiązać kontakt z potencjalnym pracodawcą. W trakcie trwania KIS odbyły się mitingi  dla uczestników, posiadających między innymi wiedzę i umiejętności z zakresu:

 - obsługi kasy fiskalnej wraz z obsługą terminala

- kucharza małej gastronomii

- gospodarki magazynowej wspomaganej komputerem i obsługi wózka widłowego

- opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych

- ogrodnika terenów zielonych

- obsługi programów komputerowych MS OFFICE

- księgowości komputerowej z elementami kadr i płac

- operatora maszyn sprzątających

- florystki.

Efektem tych spotkań było zatrudnienie kilkoro naszych uczestników, którzy korzystając z nabytych umiejętności poprawili swoją trudną sytuację życiową.

W czerwcu trzecia grupa naszych uczestników zakończyła szkolenie z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej. W najbliższym czasie realizowane będą jeszcze spotkania z przedstawicielami PIP, US oraz ZUS dla tych którzy planują założyć własną firmę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.